Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Rozstępy - jak je leczyć?

Rozstępy mają charakterystyczny wygląd, co pomaga sprawnie rozróżnić je spośród innych chorób skóry. Na ogół tworzą się w obrębie ud, brzucha i ramion. Najpierw są czerwone, następnie białe. Jeżeli uda nam się zrobić z nimi coś w najwcześniejszym stadium, możemy je całkiem usunąć. Przyczyn pojawiania się rozstępów jest sporo. Możemy je jednak zlikwidować, korzystając z zabiegów laserowych.

Usuwanie rozstępów laserem

Istnieje kilka metod pozbywania się rozstępów. Zacząć należy od podstaw. Przygotowuj się odpowiednio do treningów, prowadź zdrową dietę, wystrzegaj się szybkich zmian wagi oraz używaj natłuszczających balsamów. Są to aktywności, które wymagają systematyczności. Przeciwdziałają powstawaniu takich zmian, jednak nie pomogą nam ich usunąć. Usuwać rozstępy możesz stosując zabiegi laserowe. Rozstępy są mniej dostrzegalne już po jednym zabiegu przy użyciu laserów Er:YAG FORONA SPECTRO oraz DUALI SP. W odróżnieniu od tradycyjnych metod walki z rozstępami działania laserowe nie pozostawiają w leczonej ciele martwych czy gorących pozostałości. Dzięki temu redukują bolesność i dyskomfort. Zabiegi laserem są wyjątkowo. Zabieg nie wymaga jakiejkolwiek rekonwalescencji. Aby uzyskać dobre efekty, rekomenduje się powtórzenie zabiegu parokrotnie. Liczba dobierana jest indywidualnie.

Zalety

Dzięki zabiegom laserowym można raz na zawsze pozbyć się rozstępów. Korzystając z lasera, można uzyskać rewelacyjne rezultaty. U większości osób zauważalne są już po pierwszej sesji. Zabieg jest mniej inwazyjny od stosowanych wcześniej metod. Efekty zabiegu uzależnione są od ilości rozstępów oraz ich wieku. Starsze oraz duże zmiany trudniej usunąć. Usuwanie rozstępów laserem na ogół przynosi dostrzegalne efekty, zdarza się jednak, że nawet kilka zabiegów laserem nie jest w stanie usunąć zmian.

Co jeszcze warto widzieć?

Rozstępy najlepiej usuwać wtedy, kiedy są na etapie rozwoju. Później rozstępy zmieniają kolor na jaśniejszy. W tej fazie redukcja zmian również jest możliwa, ale nie przywrócimy ciału stanu z czasów przed ich pojawieniem się. Zmiany powinniśmy usuwać tuż po tym, jak staną się widoczne. Wówczas rezultaty pojawiają się już po pierwszej sesji. Skutki terapii zwykle zależą od indywidualnych predyspozycji. Światło lasera powoduje, że skóra właściwa zostaje pobudzona do regeneracji. Koszty usuwania zmian w klinice Vesuna w Krakowie zaczynają się od 100 złotych. Można wybrać także pakiety.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami