Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Nieinwazyjna metoda leczenia chrapania

Jednym z największych problemów związanych z zaburzeniami snu jest chrapanie, które przeszkadza też innym. Jest ono skutkiem drgań języczka oraz podniebienia miękkiego. Jest to zauważalny symptom problemów z oddychaniem, pojawiających się wtedy, kiedy śpimy. Problem ten dotyka z reguły pacjentów o niewielkiej żuchwie czy tych, którzy mają nadmiernie otłuszczony podbródek. Na takie dolegliwości cierpieć mogą też osoby z niedrożnością nosa. Na pojawienie się chrapania wpływa ponadto wiek i palenie papierosów. Potęgować mogą je poza tym inne czynniki, np. przemęczenie. Chrapanie może być niebezpieczne dla pań będących w ciąży. Pacjentki te mogą doświadczyć powikłań w 3 trymestrze ciąży czy też urodzić niemowlaka o niższej masie urodzeniowej. Nieleczone chrapanie wiąże się z bezdechem sennym. Jest to groźne zaburzenie oddychania. Bezdech oddziałuje na wszystkie narządy.

Jak przebiega zabieg laserowego leczenia chrapania?

W trakcie zabiegu Lekarz ogrzewa konkretne części jamy ustnej. Zabieg wykonuje się laserem Er:YAG FOTONA SPECTRO SP i DUALIS SP. Wiązka światła emitowana przez to urządzenie skutkuje pobudzeniem włókien kolagenowych. Prowadzi to do zwiększenia ich sprężystości. Zabieg nie wymaga znieczulenia i nie ogranicza pacjenta w spożywaniu posiłków po zabiegu.

Dokładny wywiad lekarski

Zanim zdecydujemy się na zabieg leczenia chrapania laserem skonsultować należy się z lekarzem specjalistą. Lekarz ustala, czy pacjent nie ma żadnych nieprawidłowości. Podczas zabiegu naświetlaniu poddaje się te części jamy ustnej, które powodują chrapanie. Jest zupełnie bezinwazyjny. Leczenie należy wykonywać w trzech seriach. Drugi zabieg powinien odbyć się 15 dni po pierwszym, a trzeci - 45 dni.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

To jedna z bardziej nowoczesnych metod wyleczenia tej dolegliwości. Zabieg nie wymaga przygotowania z punktu widzenia pacjenta. Nie ma także konieczności uśmierzania bólu. Nie stosuje się poza tym żadnej kuracji pozabiegowej. Nie wymaga sterylności otoczenia, dlatego zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Leczenie chrapania laserem trwa dość krótko, a tuż po nim można wrócić do swoich codziennych zajęć. Koszt pojedynczego zabiegu w krakowskiej klinice Vesuna to 500 złotych. Efektywność metody potwierdzona jest serię testów.

Jeśli myślisz nad leczeniem chrapania laserem, skontaktuj się krakowskiej Vesuny. Warto skutecznie wyleczyć się z problemu, z kolei leczenie laserowe znakomicie się w tym temacie sprawdza.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami